קרוואן נגרר למכירה

השכרה ומכירה של קרוואנים במחיר הכי זול בישראל !

קרוואן נגרר למכירהיותר ויותר ישראלים מחפשים לרכוש קרוואנים. הקרוואנים, שמשמשים מעין בתים ניידים יכולים להיות מושלמים למגוון רחב של צרכים החל מיחידה איתה נוכל לטייל ברחבי הארץ בנוחות ועד ליחידת אירוח שתוצב בחצר הבית. רוצים לרכוש קרוואן? על קרוואן נגרר למכירה נרחיב במאמר הבא. 

 

קרוואן נגרר למכירה- מה זה בכלל?

לפני שנסביר מהו קרוואן נגרר נסביר מהו קרוואן. קרוואן הוא מעין בית נייד המשמש למגורים. קרוואנים הם ניידים, כך ניתן להעביר אותם ממקום למקום על ידי הנעה עצמית או על ידי גרירה/ העמסה. פעמים רבות אנשים רוכשים קרוואן וממקמים אותו במקום קבוע, כך שישמש מבנה לאירוח אורחים/ יחידת דיור לילד ועוד אפשרויות שונות. 

אחד השימושים הבולטים של הקרוואן הוא לשמש כבית נופש נייד ופרטי. עם הקרוואן ניתן לטייל ברחבי הארץ בקלות ולהנות משינה נוחה בתוך הקרוואן שמספק לנו מיטה, מקלחת עם מים חמים, שירותים, כיריים ומגן עלינו מפני חום/ קור קיצוני וחיות או חרקים למיניהם. 

קיימים שני סוגים של קרוואנים למכירה- קרוואן נגרר למכירה וקרוואן נייד למכירה. 

אז מהו קרוואן נגרר למכירה?

קרוואן נגרר הוא קרוואן המתחבר לרכב בעל אפשרות נשיאה. הרכב הגורר חייב להיות חזק ומתאים מבחינת החיבור שלו לקרוואן. כלומר, כאשר אתם רוכשים קרוואן נגרר אתם חייבים לוודא פרטים רבים כמו משקל הקרוואן, הרוחב שלו ועוד, מה שיכול להוות חיסרון. קרוואן נגרר הוא קרוואן מרשים, גם מבפנים וגם מבחוץ, ניתן לאבזר אותו במגוון דרכים ואף להפריד בינו לבין הרכב כך שניתן לטייל עם הרכב בקלות ולחזור ללון בקרוואן מבלי להסתבך בגרירתו כל היום. 

 

קרוואן נגרר למכירה- היתרונות בקניית קרוואן

בשנים האחרונות רכישת קרוואנים צברה תאוצה בישראל ויש לכך מספר סיבות בולטות- 

  • עלות- קודם כל העלות של הקרוואן היא לא מאוד יקרה ובסופו של דבר תשתלם לנו הרבה יותר מאשר לצאת לחופשה באילת או בטבריה כל שנה. העלות הממוצעת של חופשה באילת למשפחה נעה סביב 10,000 שקלים ואף יותר. קניית קרוואן תנוע סביב 100,000 שקלים ומאפשרת לנו כמות חופשות בלתי מוגבלת. כמו כן ערכו של הקרוואן שומר על עצמו, במיוחד אם בחרתם בקרוואן אירופאי של המותגים המובילים. לכן, גם אם תרצו למכור את הקרוואן כעבור שנתיים שלוש- עדיין תוכלו להרוויח כ-80,000 ואף 90,000 שקלים ולהחזיר כמעט את כל ההשקעה. 
  • מס הקנייה- בשנת 2012 מס הקנייה על קרוואנים הורד מה שהוביל ישראלים רבים לרכוש קרוואנים במחירים משתלמים יותר. 
  • חניונים לקרוואנים- משרד התיירות ורשות הטבע עודדו פיתוח של חניונים ידידותיים לקרוואנים, כך שניתן להנות מחניה מסודרת לאורך הטיול במקומות מסודרים וחוקיים. כיום קיימים עשרות חניוני קרוואנים ברחבי הארץ המנוהלים על ידי רשות הטבע והגנים ואף על ידי יזמים פרטיים. 

 

קרוואן נגרר למכירה- אלמנטים שחשוב לקחת בחשבון

לעומת רכישת רכב, את עולם הקרוואנים אנו מכירים פחות. כאשר נבוא לרכוש רכב נדע פחות או יותר מה אנחנו מחפשים, מה מתאים לנו, איזה גודל אנחנו רוצים ועוד. אך לגבי קרוואן, כנראה שמדובר בקרוואן הראשון שאנו מעוניינים לרכוש ולכן הסיפור שונה. לכן, קיימים מספר אלמנטים שחשוב לקחת בחשבון. 

  • כמות אנשים- חשוב לבדוק לכמה אנשים מתאים הקרוואן. אם אתם רוכשים קרוואן שצריך לשמש משפחה בת 5 נפשות, וודאו שיש מספיק מקום למספר האנשים שצריכים ללון בקרוואן. קיימים קרוואנים עם מיטת קומתיים שמתאימים גם לילדים. כמו כן ההמלצה שלנו היא לבחור בקרוואן עם מיטת הורים קבועה שלא תפתח ותיסגר לפינת ישיבה. 
  • משקל הקרוואן- כאשר מדובר בקרוואן נגרר חשוב מאוד לבדוק מה משקל הקרוואן ומה המשקל המקסימלי שהרכב שלכם יכול לגרור אחריו. בדרך כלל רכבים פרטיים קטנים יכולים לגרור עד כ-750 ק"ג. במשקל כזה ניתן לרכוש קרוואן שמתאים לזוג פלוס שלושה ילדים. יש לקחת בחשבון כי קרוואן מעל 1,500 ק"ג מצריך נהג עם רישיון ג'. לכן, במידה שאין לכם רישיון ג' חשוב מאוד לוודא שמשקלו הכולל של הקרוואן לא עולה על 1,500 ק"ג. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שלקרוואן לא מוכנסים מוצרים כבדים מידי כמו מקרר ביתי או מכונת כביסה שמעלים את משקלו הכולל באופן משמעותי. 
  • רוחב הקרוואן- חשוב  לבחון את רוחב הקרוואן. קיימים קרוואנים ברחבים שונים. קודם כל יש לציין כי הרוחב המקסימלי המותר בכבישי ישראל הוא 2.5 מטר. בדרך כלל הרוחב הממוצע של הקרוואנים הוא 2.30 מטר. קרוואנים רחבים (בין 2.45 ל2.50 מטר), עולים יותר מאחר שלא נכנסים במכולה הנדרשת להובלה ולכן יש להתאים להם מכולה אחרת מה שמעלה את עלות ההובלה. אך, במידה שאתם רוכשים קרוואן למשפחה תחושת המרחב יכולה להיות משמעותית שכן באה לידי ביטוי לכל אורכו של הקרוואן ומאפשרת להנות ממיטות רחבות, מפינת אוכל מרווחת יותר, מקלחת גדולה יותר ועוד, לכן יש לקחת זאת בחשבון. ההמלצה שלנו היא להיכנס לשני סוגי הקרוואנים- אחד רחב ואחד צר יותר ולהרגיש בעצמכם האם זה משמעותי בעיניכם או לא. 
  • מפרט פנימי- חשוב מאוד לוודא שהקרוואן מנוצל בצורה הטובה והמשתלמת ביותר כך שתוכלו להנות מאזור רחצה נוח ומרווח, ממיטות נוחות וגדולות, מפינת אוכל מרווחת, מאזורי אחסון רבים וממרחב ראוי ונוח. 
  • דלת וחלונות- נתחיל מדלת הקרוואן. הדלת היא המקום ממנו נכנסים ויוצאים לקרוואן. חשוב שהדלת תהיה עבה אך לא כבדת משקל. כמו כן, חשוב מאוד שדלת הקרוואן תהיה בצד ימין- כך תוכלו לצאת מהקרוואן באמצע הדרך בלי להסתכן. דלת בצד שמאל תסכן אתכם באופן משמעותי. לכן, וודאו זאת לפני שאתם רוכשים את הקרוואן על מנת שתוכלו לעצור באמצע הדרך בקלות ובביטחון. עכשיו נעבור לחלונות. החלונות  משמעותיים ומאפשרים לנו להנות מתחושת מרחב, אוורור, להסתכל על הנוף ועוד מגוון אפשרויות. חלונות בקרוואן עולים ליבואן יותר כסף לכן חשוב מאוד לוודא שהקרוואן מצויד במספיק חלונות ושלכולם (כולל לדלת הכניסה) יש רשת יתושים שיכולה להגן. 

קרוואן נגרר למכירה- מחיר

לפני שאתם מתחילים לבחון את כל הפרטים ולנסות להתאים את הקרוואן הטוב ביותר, עליכם להבין מה התקציב העומד לרשותכם לרכישת הקרוואן. במידה שיש לכם תקציב מוגדר עליכם להתמקד רק באפשרויות המתאימות לתקציב שלכם ולא להתפזר בחיפוש שלכם. המחיר של הקרוואן יושפע מהחברה היצרנית שלו, מהדגם, מהגודל שלו, מסוג הקרוואן( נייד או נגרר) ומאיכות המוצרים המכילים בתוכו. המחירים עבור קרוואן למכירה ינועו בין 50,000 לבין 200,000. 

כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון גם אחריות בעת רכישת הקרוואן. קודם כל נדבר על אחריות על הקרוואן אשר ניתנת אל מול היצרן. האחריות המקסימלית על קרוואן אירופאי הוא שנתיים. החלק השני של האחריות הוא אחריות על אטימה. בישראל יש פחות גשמים וכמובן שלג מאשר במדינות אחרות, אך בכל זאת מדובר בסעיף חשוב. חברה רצינית תעניק אחריות אטימה לחמש שנים ואף יותר. האחריות ניתנת על ידי יצרני הקרוואנים ויש לבצע בדיקת אטימה שנתית אצל היבואן. 

על מנת להנות מאחריות חשוב מאוד לרכוש את הקרוואן אצל חברה מסודרת בעלת רישיון יבואן ורישיון עסק. חשוב לוודא שרישיון היבואן מאושר על ידי משרד התחבורה. 

אז מה היה לנו בכתבה:

קרוואן בפנאן

קרוואן בפנאן

הקרוואנים שלנו מאובזרים בכל הטוב שאפשר לבקש.
לחברתנו יש אלפי לקוחות מרוצים ומגוון אדיר של המלצות!

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

מרכז: קרוואן+רכב החבילה המושלמת

מרכז, דרום, ים המלח, מצפה רמון